x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Varis Çorapları

Varis çorapları normal kullanılan çoraplardan farklı olarak bacağı yüksek basınçla sarar. Her durumda dışarıdan uygulanan basınç toplar damardaki göllenmeyi ve buna bağlı gelişen ödem ve sızlanma gibi şikayetleri azaltmaya yardımcı olur. Varis çorapları iyileştirici değildir. Sadece şikayetleri azaltır ve kısmen de olsa varisin ilerlemesinin önüne geçer. Tedavinin ertelendiği veya yapılmadığı sürelerde kullanılır.

Hamilelik dönemi varislerinde tedavi yapılmadığında ve bebekten dolayı oluşan basıncın artışı ile şikayetler artar. Bu dönemlerde varis çorapları önerilmektedir. Gebelik döneminde varis çorabı kullanmanın diğer bir avantajı ise bacaklarda pıhtı oluşumun önüne geçmektir.

Bacak toplardamarının genişlemesi ile damar içi basınçta artış meydana gelir. Bu basınç artışı ile varis genişleme hızı da artar. Sabah yataktan çıkarken giyilen varis çorabı var isleşmiş olan damarı dıştan sıkar ve kan dolaşımını daha derin damarlara sevk eder. Böylelikle iç basınç dengelenmiş olur. Basıncın düşmesi varise bağlı şikayetleri azaltarak varisin ilerlemesini geciktirir. Sonucu değiştirmese de durdurma noktasında etkili olur.

Geçmişte kullanılan varis çorapları estetik açıdan oldukça kötü görünmekteydi. Günümüzde ise daha fazla imkan ve seçenek bulunmaktadır. Ürünler oldukça estetiktir ve bacakları sararak dışarı taşan damarları cilt altında toplar ve göllenmiş, pıhtılaşmış olan damar basıncını dengeler, kan pompalar.

Varis seçimi yaparken ayak ölçünüz, varis yoğunluğunuzu göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü tüm çoraplar her hastaya uymaz ve zarar verebilir.

Variş çorapları; diz altı, diz üstü, külotlu varis çorabı, seyahat esnası için varis çorabı şeklinde sıralanabilir. Örneğin hastalık diz ve bacaklarda ise burada diz altı varis çorabı kullanılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken hastalığın şiddetine göre damarların cilt dışına taşma şeklidir. Basınç buna göre belirlenecektir. Orta ve yüksek dereceli basınç uygulayan varis çorapları mevcuttur.

Sizde sitemizi ziyaret ederek aradığınız özellikte ve fonksiyona sahip varis çoraplarına ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.