x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Ducray Hidrosis Roll on A... Ducray Hidrosis Cream El ... Kiss My Face Smooth Deo A... Kiss My Face Liquid Rock ... Sebamed Balsam Deodorant ... Sebamed Fresh Deo Aerosol... Perspirex Original Antipe... Nuxe Eau Delassante Parfu... Bionike Defence Deo Roll-... SVR Spirial Extreme 20 ml...
Sırala:
1 2
TTO TÜKENDİ
%20indirim 49,50 TL 39,60 TL
Druide TÜKENDİ
%40indirim 65,00 TL 39,00 TL
SVR Laboratoires
%20indirim 139,00 TL 111,20 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2

Terleme Önleyiciler

Herkesin terlediği gerçeği değiştirilemezdir. Terlemek normal, sağlıklı bir vücut fonksiyonudur. Bizler vücut ısımızı dengelemek için terleriz. Bu sürece ısıl düzenleme denmektedir. Beynimiz vücut terimizi serbest bırakmak için salgı bezlerine 3 milyon üzeri sinyal gönderir. Bu sıvı derimizden buharlaşarak vücut ısımızı düşürür.

Terlemenin çok fazla nedeni olabilmektedir:

Sıcak ortamlar, fiziksel aktiviteler, stres gibi duygular, sıcak, baharatlı yemekler, ilaç ve ameliyatın yan etkileri, hastalık, menapoz, hamilelik, adet ve ergenlik gibi hormonsal değişiklikler. Bu nedenlerin dışında terleme gerçekleşiyorsa aşırı terleme olarak adlandırılır. Bu durum da insanların kendilerini nasıl hissettiği oldukça önemlidir. Aşırı terleme ile başa çıkma yollarına bakacak olursak

Aşırı terleme yaşayan insanların %1'i hiperhidroz adı verilen rahatsızlığı yaşar. Bunun aktif ter bezlerinin aşırı çalışması sonucu ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu durum normal terlemenin 5 katı kadar terlemeye neden olur.

Aşırı terlemeye yardımcı olan ürünler ve yöntemler vardır. Ter önleyici bakım ürünleri ile terlemenizi minimum düzeye indirmeniz mümkündür. Ekstra koruma sağlayacak olan bu ürünlerle terlemenizi durdurabilirsiniz.

Bunun dışında baharatlı gıdalar, kafein ve alkol tüketiminden de uzak durmalısınız. Giysilerinize dikkat etmelisiniz.

Terlemenin getirisi vücutta meydana gelen kokudur. Vücut kokusu ter ile beslenen bakterilerin salgıladığı vücut kokusudur. Koltuk altlarının sıcak ve nemli olması bakteriler için uygun ortam olarak bilinir. Ter kokusu salgılayan bakteriler uygun ortam aracılığı ile salgılamayı sürdürürler.

Ergenlikte oluşan vücut kokusu kadınlarda fazlaca meydana gelir çünkü ter bezleri daha fazladır. Ancak erkekler daha fazla ter salgılar.

Vücut kokunuzu ortadan kaldırmak için günlük olarak kullanabileceğiniz deodorantları kullanmalısınız. Bunun yanında terleyen bölgeleri sabun ya da duş jeli yardımı ile temizleyebilirsiniz. Terlemeye yönelik olarak geliştirilmiş spreylerde terlemeye karşı kullanılacak ürünlerdendir.

Bununla birlikte ter önlemeye yardımcı olacak olan Antiperspirant deodorantlar ter salgılamasını azaltmaya yardım ederler. Antiperspirant deodorant içinde bulunan aktif madde cilt yüzeyindeki nem içerisinde çözülür. Böylelikle ter bezlerini kaplayan ürünle salgılanan ter miktarı da azalır.

Antiperspirant deodorantlarda bulunan alkol aktif maddeyi hızla kurutur. Hoş, serin ve ferahlık verir. Ter önleyici ürünler; aerosol, stick, roll-on ve krem Aerosol spreyler şeklindedir.

Sizde ter önleyici ürünlere sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.