x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
TTO Terex Roll on 45 ml... Garnier Mineral Ultra Kur... Garnier Mineral Termal Ko... Garnier Mineral Saf Temiz... Garnier Mineral Doğal Fer... Garnier Mineral Termal Ko... Garnier Mineral Ultra Kur... Garnier Mineral Lekesiz K... Garnier Ultra Kuru Roll O... Garnier Mineral Lekesiz K...
Sırala:
1 2
SVR Laboratoires
%5indirim 99,00 TL 94,05 TL
  Nuxe TÜKENDİ
%30indirim 40,00 TL 28,00 TL
Uriage TÜKENDİ
%10indirim 65,50 TL 58,95 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2

Terleme Önleyiciler

Herkesin terlediği gerçeği değiştirilemezdir. Terlemek normal, sağlıklı bir vücut fonksiyonudur. Bizler vücut ısımızı dengelemek için terleriz. Bu sürece ısıl düzenleme denmektedir. Beynimiz vücut terimizi serbest bırakmak için salgı bezlerine 3 milyon üzeri sinyal gönderir. Bu sıvı derimizden buharlaşarak vücut ısımızı düşürür. Sıcak ortamlar, fiziksel aktiviteler, stres gibi duygular, sıcak, baharatlı yemekler, ilaç ve ameliyatın yan etkileri, hastalık, menapoz, hamilelik, adet ve ergenlik gibi hormonsal değişiklikler. Bu nedenlerin dışında terleme gerçekleşiyorsa aşırı terleme olarak adlandırılır. Bu durum da insanların kendilerini nasıl hissettiği oldukça önemlidir. Aşırı terleme ile başa çıkma yollarına bakacak olursak Aşırı terleme yaşayan insanların %1'i hiperhidroz adı verilen rahatsızlığı yaşar. Bunun aktif ter bezlerinin aşırı çalışması sonucu ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu durum normal terlemenin 5 katı kadar terlemeye neden olur. Aşırı terlemeye yardımcı olan ürünler ve yöntemler vardır. Ter önleyici bakım ürünleri ile terlemenizi minimum düzeye indirmeniz mümkündür. Ekstra koruma sağlayacak olan bu ürünlerle terlemenizi durdurabilirsiniz. Bunun dışında baharatlı gıdalar, kafein ve alkol tüketiminden de uzak durmalısınız. Giysilerinize dikkat etmelisiniz.

Terlemenin getirisi vücutta meydana gelen kokudur. Vücut kokusu ter ile beslenen bakterilerin salgıladığı vücut kokusudur. Koltuk altlarının sıcak ve nemli olması bakteriler için uygun ortam olarak bilinir. Ter kokusu salgılayan bakteriler uygun ortam aracılığı ile salgılamayı sürdürürler. Ergenlikte oluşan vücut kokusu kadınlarda fazlaca meydana gelir çünkü ter bezleri daha fazladır. Ancak erkekler daha fazla ter salgılar. Vücut kokunuzu ortadan kaldırmak için günlük olarak kullanabileceğiniz deodorantları kullanmalısınız. Bunun yanında terleyen bölgeleri sabun ya da duş jeli yardımı ile temizleyebilirsiniz. Terlemeye yönelik olarak geliştirilmiş spreylerde terlemeye karşı kullanılacak ürünlerdendir. 

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.