x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Roc Multi Action Make Up ... Isolde Perfect Yüz Temizl... Organicum Oily Skın Contr... Organicum Firming Body Ba... Cetaphil Oil Control Foam... Cetaphil Gentle Skin Clea... Sferangs Moisture Daily C... Nashi Argan Cleanser Face... TTO Thermal 100 ml Göz Şa... Garnier Çift Fazlı Micell...
Sırala:
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Temizleyiciler ve Tonikler

Cilt temizliği oldukça önemlidir. Cilt kirli havadan bile etkilenir. Gözeneklerde biriken yağ ve kir bakımsız görünmenize neden olabileceği gibi sivilce oluşumuna da zemin hazırlar. Cildi temiz tutmak oldukça önemlidir. Bu noktada iklim şartlarında aşırı nem, güneş ışığı ve kurutucu soğuğun karşısında iyi bir bakım önerilmektedir.

Cildi temizlerken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Vücutta çıkan sivilcelerin sıkılmaması gerekir. Makyaj için kullanılan fırçaların düzenli temizlenmesi gerekir ki cilt kirlenmesin, bakteri birikmesin.

Cilt temizliğinin ilk aşaması uygun bir jel ile cildi temizlemektir. Cilde sonrasında uygulanacak olan maske ve peeling işlemlerini yüze her iki günde bir uygulamak oldukça önemlidir. Çeşitli zararlı madde aışkanlıklarını da bırakmak öenm taşır.

Cilt temizliği yalnızca makyajın temizlenmesi veya duş alam anlamına gelmez. Aynı zamanda losyonlar, peelingler ve bakım yağları da cilt sorunlarını ortadan kaldırır. Cilt sorunlarını çözer. Cilt bakımı gerçekleştirirken temizlik sonrasında tonikleme işlemide oldukça önemlidir. Cildin yatışmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu noktada temizlenen cildin doğal yapısı da korunmuş olur.

Temizlik sonrasında tonik kullanımı gözenekleri sıkılaştırır ve yüz temizlik bakımını tamamlar. Cildin günlük temizlik sonrasındaki öenmli olan ikinci adımı kalıntıların ortadan kalkmasını sağlayan tonik uygulamasıdır. Tonikler özel içerikli solisyonlardır. Genelde su ve alkol bazlıdır.

Tonik temizliği bitiren adımdır. Yüz temizliyicileri ciltteki yağı, kiri ve makyajı çözdükten sonra ciltte kalan kalıntılar tonik yardımı ile giderilir. Tonik temizliği sonrasında cilt temizliğinin finali yapılmış olur.

Tonikler gözenekleri sıkılaştırır. Sabun artıkları, makyaj kalıntıları ciltte tıkanmalar meydana getirir ve gözenekleri tıkar. Tonik kullanımı ile bu kirler derinden temizlenir ve cilt yenilenerek eski formuna döner. Ayrıca tonik içerisindeki maddeler cildi yatıştırır ve sıkılaştırır.

Cilt temizliğinde tonik ve temizleme jeli oldukça öenmli iki ayrılmaz bakım türüdür. Sizde cildinize gereken önemi göstererek bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.