x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Ducray Kelual Ds Şampuan ... Marc Anthony Coconut Milk... Marc Anthony Coconut Butt... Marc Anthony Coconut Oil ... Marc Anthony Refreshing C... Marc Anthony Frizz Kerati... Marc Anthony Rejuvenating... Marc Anthony Grow Long Su... Marc Anthony Nourishing A... Zigavus Güneş Görmeyen Ha...
Sırala:
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Şampuanlar

Şampuan saçtaki yağı, kiri, deri parçalarını, kepekleri, çevreden bulaşan toz ve kirli parçacıların tamamını su ile beraber kullanılarak ortadan kaldırır. Saçın temizlenmesini sağlayan bir temizlik maddesidir. Su ile teması sonrasında köpürür ve saçınızı şampuanla yıkadığınızda saçlı derinizi ve saçlarınızı temizler. Saçınızın doğasındaki yağları da uzaklaştırmaması için şampuanlar doğru seçilmelidir.

Şampuanlama genelde saçın taranmasına ve şekil verilmesine kolaylık sağlayan saç kremleri ile beraber kullanılır. 1920'de Sir Alusandro Benett tarafından üretilmiştir.

Ne tür şampuan seçileceği de oldukça önemlidir. Normal saçlar için seçilecek olan şampuanlar saçlı derinin nem ve yağ oranını dengede tutar. Sebum üretimi fazla olmayan saç tipleri için uygundur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra 24 saat içerisinde yağlanma olmuyor ise normal saç tipine uygun şampuanlar kullanılmalıdır.

Yağlı saçlarda kullanılacak olan şampuanlar saç derisindeki sebum oranı fazla olan kişilerce uygundur. Her gün ya da gün aşırı kullanılacak olan ürünler saçtaki yağ oranını dengelerler. Saçtaki sebum dengesini sağlayan bu şampuanlar saçtaki statik elektriği de azaltırlar.

Kuru, yıpranmış, boyalı saçlar için kullanılan şampuanlar, kalıcı saç boyaları, renk açıcılar, perma solüsyonları, kimyasallar, aşırı fön gibi işlemlerden yıpranan saçlar için oldukça uygundur. Yenileme ve bakım özelliği açısından geliştirilmiş formülleri ile saçın kaybettiği nemi yeniden sağlar. Zayıf ve yıpranmış saçlar için kullanılan şampuanlar çeşitli nedenlerle sağlığını koruyamayan ya da kaybetmiş saç tipleri için kullanılırlar. Kremli formülleri sayesinde saçların kolaylıkla açılmasını sağlar ve onarıcı bir bakım sunarlar. Saça yoğun olarak besleyici bakım uygulayan ürünlerle ideal bakım da sağlanır.

Kepek şampuanları, kepeğe karşı etkinliği kanıtlanmış aktif maddeler içeririler. Her gün düzenli olarak kullanıldığında gözle görülür biçimde kepek oluşumunu önler. Kremli şampuanlar yağlı saçların dışında her saç tipinin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilmiştir. Yağlı saçlara sahip olan kişilerin kremli şampuan kullanmaları önerilmektedir. Şampuan seçiminde saç derisine uyumlu pH değeri ve yüzdesi de olmalıdır. Bitkisel ürünler tercih edilmelidir. Seçilen ürünlerle saçlar kökten uca kadar beslenmelidir.

Sizde ihtiyacınız olan şampuanlara sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.