x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Kiss My Face Olive & Gree... Kiss My Face Olive & Lave... TTO Cleansing Bar 125 ml... Badger Balm Shave Soap 89... Druide Purifying Soap Bar... Druide Revitalizing Bar S... Druide Refreshing Bar Soa... Druide Protective Soap 10... Incia Natural Doğal Köpük... Incia Natural Doğal Sıvı ...
Sırala:
TTO
%10indirim 55,00 TL 49,50 TL
TTO
%30indirim 30,00 TL 21,00 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Sabunlar

Sabun vücudu temizlemek için kullanılan maddelere verilen genel bir addır. Sabunun temizleyici etkisi ile suyu çeken ince tabaka ile yağ parçalarını sarabilme yeteneğinden doğar. Evlerde kullanılan sabunlar, doğada bulunan bitkisel ve hayvansal yağlardan elde edilen yağ asitlerinden oluşan tuzlardır. Serbest halde bulunan karboksilli asitler de çeşitli sabunlar oluşturabilir. Sentetik temizleme maddelerinin kullanıldığı 1930 yılından bu yana aynı anlamda kullanılan sabun ve deterjan kavramları birbirinden ayrılmıştır. Sabunun meydana geliş tarihi oldukça eskidir. Pompei’deki lav örtüsü altında kalmış olan toprakta sabun kalıpları bulunmuştur. Modern sabun imalinde 19. yüzyılda Fransız kimyageri Eugène Chevreul’ün sabunun bir yağ asidi olduğunu bulması sonrasında gelişmiştir. Bilindiği gibi sabun temizlenme işlevi gören bir üründür. Kozmetik, losyon, sprey ve ilaç yapımında kullanılır. Bunun yanında birçok ürün imalatında da kullanılmaktadır.

Sabun su veya organik maddelerle çözüldüğünden dolayı yüzey gerilmelerini azaltır ve sıvı içerisindeki maddeleri yüzer duruma getirir. Mesela sabunlu su ile ellerin yıkanması ile kirler sabun moleküllerinin etkisi ile gevşer ve su içerisinde yüzmeye başlar. Akan su ile de kirler ciltten uzaklaşır. Sabun kullanım amacına göre imal edilir. Genellikle suda çözünebilen ve çözünmeyen olarak üzere iki cins sabun vardır. Suda çözünen sabunlar, yağ asitlerinin sodyum ve potasyum tuzludurlar. Temizlik amacı ile kullanılırlar. Suda çözünmeyen sabunlar ise sert sabundur. Bunlar alüminyum, kalsiyum, magnezyum, baryum, lityum, çinko, kurşun, kobalt ve bakır gibi katyonları bulunan yağ asit tuzlarıdır. Suda çözünmediği halde organik sıvıların içinde çözünürler. Sabun, yağlama, organik, reaksiyon işlevlerini dengede tutmak için kullanılır. Kısacası sabunlar vücut temizliğinin olmazsa olmazları arasındadır. Günlük bakımın en onmalı parçası olan ürünler banyo sırasında vücudu tamamen temizler ve rahatlatır. Ancak sabun seçimi cilt tipine uygun olarak tercih edilmelidir. Sabun cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirme işlemini de gerçekleştirmelidir. Sizde cildinize uygun olan sabunu tercih edebilir ve sağlıklı bir vücut bakımı gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.