x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Zorah Argan Oil Lip Gloss... Zorah Lip Stick 4 ml... Physicians Formula pH Mat... Physicians Formula Dolgun... Jane Iredale Forever Pink... Jane Iredale Lip Crayon K... Badger Balm Lip Tint & Sh...
Sırala:
Youngblood
%20indirim 187,00 TL 149,60 TL
Zorah
%10indirim 85,00 TL 76,50 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Ruj ve Dudak Ürünleri

Ruj dudaklara sürülen makyaj malzemesidir. Rujun yüzdeki görevi oldukça önemlidir. Çeşitli renk kombinasyonları bulunan ürün dudakların harika görünmesini sağlar ve etkileyici bir görünüm sunar. Ruj makyaj sonrasında dikkati dudaklara çeker. Rujun görevi güzel bir görünümün yanı sıra koruma da sağlamaktır. Ruj uygulaması yüzü canlandıran ve ortaya çıkaran basit bir makyaj uygulamasıdır. Ruj renk seçimi makyaja göre belirlenmelidir. Dudaklar dolgunsa yumuşak ve mat tonlar tercih edilmelidir. İnce ise de koyu renkli parlak tonlar tercih edilmelidir. Önce pudra ile zamin rengi oluşturulmalıdır. Sonrasında ise dudak kalemleri ile kenarları belirlenmelidir. Sonrasında ruj ile içeriği doldurulmalı ve renklendirilmelidir.

Ruj içeriğine baktığımızda hint yağı ve türevleri, nem tutması ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi sağlanması için serebrositin çeşitli kimyasal renklendiriciler, ezilmiş kırmızı böcek kullanılır. Eskiden ruj imalatındad sentetik A vitamini formu olan “Retinyl Palmitate” kullanılmakta idi. Ancak çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu gerekçesi ile kullanımı engellenmiştir. Bunların dışında rujun parlamasını sağlayan inci özü, incilerin ezilmesinden elde edilmiştir. Yumuşatıcı özellikteki rujlar genelde jojoba yağı, E vitamini, shea yağı içerir. Ayrıca pek çok rujda da zerdeçal özü, Aloe Vera, shea yağı ve pancar özü gibi maddeler içerir. Rujun içeriğinde balmumu ve yağ bulunmaktadır. En sık kullanılan balmumu türü Brezilya'ya özgü olan Carnauba balmumudur. Bu balmumunun alternatifi kadelilla balmumudur.

Rujun makyaj malzemesi olarak ilk kullanımı 5000 yıl öncesine dayanır. Eski Mısır'da ve Babillerde balmumu ve kırmızböceği kullanılarak kırmızı parlak renkli rujlar kullanılmaktadır. Bunun yanında dudak koruyucu ürünlerde vardır. Bu ürünler dudakları çeşitli dış hasarlara karşı korur. Bilindiği gibi dudaklar dış etkilere oldukça açık olan bölgelerdir. Bu bölgelerdeki çatlama, kuruma ve kanamalara yönelik olarak bakım gerçekleştirmek mümkündür. Bunun için de dudak koruyucu parlatıcılar, kremler kullanılabilir. Dudak bakımınızı şansa bırakmadan kaliteli ürün seçiminizi gerçekleştirebilir ve komple bir bakım sağlayabilirsiniz. Seçeceğiniz ürünler her mevsim dudaklarınıza ışıltı katacak ve sağlıkla nemlenmesini sağlayacaktır. Dudak bakımınızı gerçekleştirmek için gerekli olan ürünleri sitemizden inceleyebilir ve gerekirse sipariş verebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.