x
Sepet
Marka Listesi
Sırala:
Fillerina
%10indirim 207,00 TL 186,30 TL
Fillerina
%10indirim 165,00 TL 148,50 TL
Lierac TÜKENDİ
%30indirim 545,00 TL 381,50 TL
Darphin
%35indirim 159,00 TL 103,35 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Nemlendiriciler

Nemlendiriciler cildin genç görünmesini sağlayan ve yaşlanmasını engelleyen bakım ürünleridir. Ancak ürün seçimi son derece önemlidir. Hangi cilde ne tür ürünler kullanılmalıdır noktasında dikkatli seçimler yapmak son derece önemlidir. Nemlendiriciler sadece cildi korumaz bunun yanında çevresel kirlilik ve yıpranmaya karşı da koruma sağlar.

Uzmanların cilt tiplerine göre cildi nem kaybından koruma noktasında uyarılarda bulundukları bilinir. Üretim yapan firmalar her cilt tipine yönelik olarak ürün geliştiriler. Kuru ciltlerde kremler, karışık ve yağlı ciltlerde ise losyonlar önerilmektedir. Yağlı ciltlerde nemlendirici seçimi yapılırken nemlendirici kreminin yağsız olmasıdır. Ancak yaşanılan ortam ve iklim de nemlendirici seçimini doğrudan etkiler.

Nemlendiricilerle yaşlanmaya karşı da mücadele edebilirsiniz. Günümüz nemlendiricilerinde dğal nem yapısında bulunan asit yağları kullanılmaktadır. Cilt üst yüzeyindeki hücrelerin %40'ını su molekülleri oluşturmaktadır. Bunlar cilt bariyerlerini oluşturur ve koruyucu görevi üstlenirler. Nemlendiricilerin etkili olduğu bölge derinin üst tabakasıdır. Nemlendiriciler su moleküllerini en alt tabakaya kadar taşır ve derinlemesine nemlendirme sağlar.

Nemlendiricilerin hazırlanma aşamasında içeriğindeki en öenmli maddelerden biri de AHA'dır. Bu asitler doğal bitkilerde bulunur ve glikolik, laktik asit içerir. Cildin nemlenmesinin yanı sıra ölü hücreleri de atar. Cildi yeniler ve daha canlı, genç görünümlü bir cilt dokusu meydana getirir. Sonuçta ölü dokunun ciltten ayrılması ile sağlıklı bir cilt bakımı gerçekleşir.

Nemlendiricilerin yaşlanmayı önlediği gerçeği sabit bir bilgidir. Çoğu nemlendiricilerde B, C vitamini ve Betakaroten gibi cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan vitaminler bulunuyor. Uv ışınları, sigara, hava kirliliği, çevresel faktörler cildin kolajen yapısını boze ve yaşlanmasına neden olur. Bu noktada geliştirilen nemlendiriciler yaşlanayı önleyici cilt bakım ürünleridir.

Sizde cilt tipinize uygun olan nemlendiriciyi tercih ederek kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.