x
Sepet
Marka Listesi

Sırala:
Mediven
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Mediven

Özellikle bacaklardaki varis ve koldaki ödem gibi belirli sağlık sorunlarına karşı geliştirdiği etkili ürünlerle doktorların tasiye etmekten çekinmediği güvenilir bir marka olmuştur. Varis çorapları, el ve bilek atelleri, kol askıları ve ayak apareyleri gibi bir çok alanda sunduğu ürünlerle  sağlığı korumak ve gerekli önlemleri almak için doğru uygulama ürünleridir. Geniş ürün yelpazesinde medikal bakım ürünleri, medikal ortapedi ürünleri, bakım ve tıbbi malzemeler de bulunduran Mediven, tüketicilerine en son teknolojilerle geliştirilmiş ve klinik ortamlarda test edilmiş çözümlerle sağlığına önem verenlere maksimum hizmeti sunmaktadır.

Günümüzde karşılaşılan başlıca sorunlardan biri haline gelen varis ve lenf ödem hastalıklarının tedavisinde doktorların ilk olarak tavsiye ettiği ürünlerin başında varis çorapları gelmektedir. Standart olarak üretilen çoraplardan farklı olan Mediven, Plus ve Elegance gibi bir çok farklı konseptte tasarladığı ürünler sayesinde tedavi sürecini hızlandıran etkili bir yardımcıdır.

Yüksek basınçlı varis çoraplarını ister dinlenirken ister çalışırken kullanatak doğru basınç sayesinde ödem ve ağrı gibi şikayetlerini azaltabilirsiniz. Gelişen son teknoloji ile hazırlanan çoraplar uygun şartları sunarak iyileşmenize yardımcı olur. Mediven varis çorapları, kademeli basınç özelliği ile ayak bölgesinde artan basınç, yukarı doğru azalan bir grafik gösterir. Böylelikle ayak bölgesinde kanı taşıyan toplardamarları daha çok sıkıştırarak kanın yukarı doğru rahatça gelmesini sağlar.

Anti-bakteriyel özellik taşıyan çorap Climaconfort teknolojisi ile terlemeyi önler. Eko-Tex 100 standartları uygulanan çoraplar, hipoalerjen yapısıyla kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlara neden olmaz. Bacaklara dışarıdan uyguladığı basınç sayesinde kan akışını derinde bulunan damarlara yönlendirerek ve akışı dengeleyerek varis oluşumunu durdurur. Ayrıca Mediven varis çoraplarını Kronik venöz damar yetmezliğinde, ağır diz ve bacak ağrılarında, tromboz ameliyatlarından sonra kullanabilirsiniz. Hormonal etkiler, gebelik ve uzun süre kullanılan doğum kontrol haplarından dolayı kadınlarda daha yoğun görülen varis probleminin tedavisinde etkili bir yardımcıdır.

El ve bilek atelleri, el-bilek kanalı hastalığında destek amaçlı kullanılabilir. Sinirsel bir sorun olan bu rahatsızlık, sinirde bulunan koruyucu bantın yaşla beraber çeşitli nedenlerle kalınlaşması ve altında kalan, sinirin sıkışması ile oluşur. Bant kalınlaşması bu rahatsızlığın ortaya çıkışının en belirgin nedenidir. Daktilo-bilgisayar kullananlar, örgü ören ve yoğun ev işleri yapan ev hanımlarında, oto tamircilerinde, bilek yüküne dayalı çalışanlarda sıkça görülür.

Kol askıları da üreten Mediven, omuz veya kol ağrılarını dindirmek için, kırık veya çıkıklarda kol pozisyonunu korumak ve rahatlatmak amacıyla doktorlar tarafından tavsiye edilen tasarımlar üretir.

Ayak apereyleri sayesinde yumuşak doku zedelenmelerinde, stabil kırıklarda, ödemli bölgelerde ödemin giderilmesinde tedaviye destek olur. Bilekteki kronik oynamalarda, dengesizliklerde, medial bağ sorunlarında, iltihap ve kireçlenmeye bağlı ağrılarda, düz tabanlarda, ayak başparmak ameliyatları sonrası parmağı düz tutmak için kullanılır.

Mediven, yaşanabilecek damar sorunları fiziksel rahatsızlıklara karşı geliştirdiği teknolojik ürünlerle yaygın sağlık sorunlarının çözülmesinde ve birbirinden farklı kategorideki ürünleri ile alanında öncü bir markadır. Müşteri memnuniyetini en önemli kriter olarak belirleyen Mediven, ürün yelpazesini genişleterek sunduğu tıbbi destek ile kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.