x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Jane Iredale GreatShape E... Jane Iredale Flocked Spon... Filorga Flash Nude Powder... Filorga Pore Express Matl... Filorga Time Flash Smooth... Filorga Flash Nude Fluid ... Isolde Perfect Face Magic... Isolde Perfect Teint Anti... Institut Esthederm Protec... Sally Hansen Nailgrowth M...
Sırala:
1 2 3 .... 7 8 9
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2 3 .... 7 8 9

Makyaj

Makyaj çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Güzel görünümü sağlayan ve kusurları kapatan uygulama kadınların vazgeçilmezidir.

Kadınların ve günümüzde erkeklerin bile bakımlı görünmeleri için dudaklarda, gözlerde, yanaklarda renklendirme işlemine başvurarak kalıcı ve iyi görünmeyi sağlayan bakım uygulamasıdır. Toplumumuzda yaygın olarak uygulanan makyaj günümüzün vazgeçilmezleri arasındadır. Makyaj doğru yapıldığında yüz hatlarını ortaya çıkararak güzelleştirme sağlar. Kötü yapıldığında da yüz hatlarını belirginleştirir ve doğru sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

Makyaj tarihçesi M.Ö dayanır. Mısırlı ve Asurlu kadınların, erkeklerin gözlerine sürme çekmesi, saçlarını sarı nişasta ile renklendirmesi örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca sahne sanatlarında da yoğun olarak tercih edilmiştir. 19. yy sonrasında sahne sanatlarının yanı sıra Kozmetik Sanayi dalında da kullanılmıştır.

Makyaj günlük olarak yapılabileceği gibi çok çeşitli olarak da uygulanabilir. Porselen makyaj, gündüz makyajı, gece makyajı, kalıcı makyaj gibi sıralanabilir.

Makyaj çeşitleri:

Porselen Makyaj; oldukça etkili olarak kapatmak özelliğine sahiptir. Cilt son derece bakımlıdır. Porselen cilt etkisi yaratacak olan ürünler makyaja özgü krem ve fondötenlerdir. Ciltte oldukça uzun süre kalan ürünler bozulmaya uğramaz ve uzun saatler boyunca cilt kusurlarını gizler. Görünmez kılar.

Günlük Makyaj; günlük makyaj uygulamaları daha kolay yapılabilir olarak tercih edilir. Cilt kusurları pudra ile saklanır. Gözlere maskara uygulaması yapılır. İsteğe göre naturel tonlar kullanılır. Dudaklarda doğal renkler tercih edilir. Rutin işler gerçekleştirirken günlük makyaj uygulaması tercih edilmektedir.

Gece Makyajı; gece makyajı oldukça belirgindir. Amaç yüz hatlarını vurgulamak ve kalıcılık sağlamaktır. Dudağa sürülen ruj, rimel, yanaklara uygulanan allık belirgin ve koyudur. Bu makyaj türü oldukça koyudur. Özel günlerde ve yemeklerde tercih edilmektedir.

Show Makyajı; belirgin olan bu makyaj belli bir duygu ve düşünceyi ifade etmektedir. İnsanların dikkatini çekmeye yönelik olarka yapılır. Ciltlerinde değişik tonlarda uygulanır ve aydınlatıcılarla desteklenir. Makyajın temel amacı beğeniyi arttırmak ve uzun saatler sabit kalmasını sağlamaktır.

Kalıcı Makyaj; makyaj yapımı uzun süreli olabilir. Makyaj yapmayı sevmeyen ve her zaman güzel görünmek isteyen kişiler için geliştirilmiş bir uygulamadır. Kaşların belirginleştirilmesi kirpik uygulamaları ve gözleri etkin hale getirmek bu uygulamanın içerisindedir. Bu makyaj çeşiti farklı bir sektör olarak yerini sağlamlaştırmıştır.

Sizde makyajı dilediğiniz gibi gerçekleştirmek isterseniz gerekli olan tüm ürünleri sitemizden temin edebilirsiniz.

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.