x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Kol Askıları

Humerus başı iltihabı, omuz yaralanmaları, omuzda burkulma, ezilme ve kolun istirahatını gerektiren durumlarda kol askıları kullanılmaktadır. Humerus kemiği kırıklarında süngerli kol askıları önerilir. Kol askıları genelde pamuklu kumaş şeklinde üretilmiştir. Bundan dolayı anti alerjiktir. Omuzdan gelen kemer sayesinde kolun belirli bir duruş pozisyonu alması ve bu şekilde kalması sağlanır. Duruş pozisyonu da kademesiz olarak kolaylıkla ayarlanabilir.

Kişiler egzersiz yaptıklarında eğer önlem alınmazsa fiziki aktiviteler sürekli olarak risk taşır. Bir çok kişi farklı nedenlerle egzersizler sırasında vücutlarına zarar verirler. Fiziki yeteneğin doğru şekilde saptanması, yanlış veya eksik ekipmanlar kullanmak yapılan sporun temel kurallarını iyi bilememek ihmal ve dikkatsizlik cilddi sorunlara neden olabilir. Spor dallarında meydana gelebilecek olan tehlike oranları farklıdır. Burkulma, adele kasılması ve kırıklar spor yaralanmalarının 2/3'ünü oluşturur. Daha az görülen eklem çıkması, tendon ve kas iltihaplanmalarında da kullanılması önerilmektedir.

Spor yaparken kullanılan tüm kas ve eklemler yapı itibari ile hareketli, yarı hareketli ya da sabittir. Bağlarla tutturulmuş olan kaslar kasılma yetenekleri sayesinde vücudun hareket etmesi sağlanır. Yaşanan kazalarda da oluşan sakatlıklar kas ve eklemlerde meydana gelir.

Spora bağlı kazalar iki şekilde meydana gelebilir. Çarpışma ve düşme gibi zalar ve sakatlıklar. İkinci olarak da kas ve iskelet sisteminin devamlı olarak zorlanmasından kaynaklanan ve yanlış ekipman kullanıldığı için meydana gelen sakatlıklardır.

Kollarda yaşanan burkulma olaylarında eklem etrafındaki bağ sakatlanır. Çarpma, vurma, burkulma şiddetleri ile bağlar zorlanarak yırtılabilir. Bunun yanında bazı liflerde zarar görerek kopabilir. Bu durumda da iç dokular kararır veya morarır. Alçı gerektiren üçüncü durum sonrasında da kola askıları kullanılabilir.

Sizde kolunuzda meydana gelen eklem sorunlarına destek amaçlı olarak kol askıları kullanabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek ihtiyacınıza uygun olan kola askısını sipariş edebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.