sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm: 3 4

%15

%15
79,50 TL
67,57 TL

%20

%20
29,90 TL
23,92 TL

%20

%20
89,00 TL
71,20 TL

%20

%20
64,90 TL
51,92 TL

%10

Kargo
Bedava
%10
615,00 TL
553,50 TL
Kargo
Bedava

%30

Kargo
Bedava
%30
244,00 TL
170,80 TL
Kargo
Bedava

%20

Kargo
Bedava
%20
210,00 TL
168,00 TL
Kargo
Bedava

%15

%15
74,90 TL
63,66 TL

%25

%25
195,00 TL
146,25 TL
Kargo
Bedava

%30

Kargo
Bedava
%30
269,00 TL
188,30 TL
Kargo
Bedava

%20

Kargo
Bedava
%20
300,00 TL
240,00 TL
Kargo
Bedava
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Karma Ciltler İçin Tonik ve Losyon

Cildinizin bazı bölgeleri kuru bazı bölgeleri yağlı ise karma cilt tipine sahipseniz demektir. Aynı anda iki farklı cilt tipini de yaşayan bu ciltlerin cildini dengelenmesine yardımcı olan ürünler kullanması gerekir. Karma cilt tipleri için geliştirilen ürünler; kuru bölgelerin nem ihtiyacını karşılamaya destek verirken yağlı bölgelerin de sebum açısından desteklenmesi için çabalar.Cildinizin sağlıklı bir görünüm kazanması için yardım eder.

Cildin sağlıklı dokusunu korumasını ya da cilt yüzeyinde yaşanan sorunların giderilmesini sağlamak için cilt bakımı rutini oluşturmak çok önemlidir. Cilt bakımı rutininiz için seçeceğiniz ürünlerin ise cilt tipinize uygun olması gerekir. Yağlı bir cilde sahip olan biri kuru cilt tipine uygun ürünler ile cilt bakımını gerçekleştirmeye çalışırsa yağlanma problemini çözemez. Cildinin sebum dengesi kurulmaz. Bu da cildin parlamasına ve daha yağlı bir görünüm kazanmasına neden olabilir. Doğru cilt analizi, cilt bakımının en önemli aşamasıdır.Bu nedenle eğer cilt tipiniz hakkında karar vermekte zorlanıyorsanız bir dermatolog ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Karma Ciltler İçin Tonik ve Losyon

Karma bir cilt tipiniz olduğunu bildikten sonra cilt tipinize uygun ürünleri belirlemeniz daha kolay olacaktır. Bir cilt bakımında olmazsa olmaz olan bazı ürünler vardır. Bunlardan ilki temizleyicilerdir. Temizleyiciler; cildimizi yağ, kir ve makyaj kalıntılardan arındırır. Gözenekleri temizler. Cildin nefes almasını sağlar. Karma cilt tipine sahip olan kişiler için geliştirilen temizleyiciler genellikle su bazlı losyon ya da jel formundadır. Bu sayede cildinizin kuru bölgelerinde daha fazla nem kaybına neden olmadan cildinizi temizlerken yağlı bölgelerde ise sebum fazlasının giderilmesine destek olur. İkinci aşama tonik ya da losyonlardır. Temizleyiciler cildinizin tamamen temizlenmesini sağlamaz.Tonik ve losyonlar; temizleyicilerin ulaşamadığı kısımlarında temizlenmesine yardım eder. Bunun yanı sıra cildinizi yıkadığınız suyun cildinize zarar vermesine engel olur.

Temizlenen gözeneklerin sıkılaşmasına destek verir. Bu sayede pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmenizi sağlar. Tonikler sıklıkla atlanan uygulamalardır fakat düzenli kullanımda gerçekten etkili sonuçlar görmenize yardımcı olurlar. Karma bir cilt tipi için tonik ya da losyon seçerken alkolsüz, tahriş edici özelliği olmayan ve yine su bazlı bir ürün seçmeniz tavsiye edilir.

Cildinizin bazı bölgeleri kuru olduğu için bazı tonik ve losyonlar bu bölgelerde tahriş durumuna neden olabilir. Bu nedenle tahriş edici özelliği olmayan bir ürün sizin için daha doğru olacaktır. Tonik ve losyonlardan sonra ise cildinizin dengelenmesine yardımcı olacak bir nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Nemlendirici cildin ihtiyacı olan suyu kazanmasına yardım eder. Cildinizin pürüzsüz bir görünüm ve yumuşak bir doku kazanmasına destek verir. 

Karma cilt tipleri için geliştirilen nemlendiriciler de sıklıkla su bazlıdır. Su bazlı nemlendiriciler; cildinizde ağırlık yaratmadan cildinizin dengelenmesine yardım eder. Kuru bölgelerin nem ihtiyacını karşılarken yağlı bölgelerin de dengelenmesine destek verir. Bazı nemlendiriciler de güneş koruma SPF de bulunmaktadır. Bu sayede hem nemlendirici hem güneş koruyucu uygulamasını tek bir ürün ile yakalamanızı sağlarlar. Ancak nemlendiricinizde güneş koruma yoksa cildinizi güneşten korumanıza yardımcı olacak bir ürün seçmeyi atlamamanız tavsiye edilir.

Karma bir yapıya sahip olan cildinizin en iyi görünümünüzü kazanması için; cildinize uygun temizleyici, tonik, nemlendirici ve güneş koruma uygulamalarını düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.