x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Sırala:
Grind Guard
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Grind Guard

Amerika Birleşik Devletleri'nden ithal edilen onaylı bir medikal üründür. Genellikle uyku sırasında meydana gelen güçlü çene hareketleri, çenenin sıkılması diş gıcırdatma olarak tanımlanmaktadır. Sıkça karşılaşılan bir sorun olmaktadır. Alışkanlık haline dönüşmesi diş ve bölgesi için oldukça sakıncalıdır. Korunması ivedilikle gerekeli olan bölgeden rahatsız edici seslerin gelmesi de normal bir durum olmadığının göstergesidir. Dişte meydana gelen bu surunun nedenlerine bakılması gerektiğinde; dental nedenler oalrak sıralanabilecek olan; yüksek veya düşük seviyede yerleşen dişler. Anatomik farklılıklar; çene konumu ve cerrahi operasyonlar olarak sıralanabilir. Bu açının farklı bir noktasında psikolojik olarak sıralanabilecek stres, sosyal yaşam koşullarının zorluğu, bunalım ve anksiyete, ciddi sorun ve öfke kontrolsüzlüğü ve benzeri sorunlar dişlerde viddi sorunlara yol açar. Bu durumda da dişlerde gıcırdama sorunu meydana gelir.

Bu noktada dişlerin korunması adına geliştirilmiş olan Grind Guard devreye girer. Diş gıcırdatma, dişleri sıkma ve çene kenetleme sorunlarına yönelik olarak geliştirilmiş olan ürün bu rahatsızlıkları önemli ölçüde önler. Uyurken üst dişlere takılır ve dişlerin arasında koruyucu tabaka olarak kullanılır. Dişlerin birbirine zarar vermesine de izin vermez. Grind Guard, sağlığa zararı olmayan hybrid thermoplastik malzemeden üretilmiştir. Aparat, dişte meydana gelebilecek olan her türlü sorunu yok eder.
Grind Guard kullanılması gereken durumlara bakılacak olursa; dişlerde aşınma ve sürtünme sonucunda koruma amaçlı, dişlerin kırılması noktasında tavsye edilir. Dişleri sıkma ve gıcırdatma sonucunda ön dişlerde ortaya çıkan sorunların çözülmesine destek olur. Aparat özellikle ön dişlerde son derece etkilidir.

Dişlerde ortaya çıkan hassasiyetin dişte sızlamalara neden olduğu gerçeği vardır. Diş etinin geriye çekilmesi ve oluşan aşırı baskı bruksizm hastalığının dişlerdeki etkisinin göstergesidir. Rahatsızlık yanaklarda tahriş, yanağın iç kısmında kabartı şeklinde de ortaya çıkabilmektedir.ilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.