x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Filorga Flash Nude Fluid ... Isolde Perfect Face Magic... Dermoskin Be Bright SPF50... Physicians Formula Nude W... Physicians Formula The He... Bionike Acteen Make Mat C... Vichy Dermablend Covermat... Physicians Formula Super ... Physicians Formula Youthf... Physicians Formula Minera...

Sırala:
1 2
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2

Fondötenler

Fondöten cilde kolaylıkla uygulanan, cilt kusurlarını örten makyaj malzemesi olarak bilinmektedir. Ürün makyaj yaparken muhakkak kullanılması gereken kozmetik ürünlerinin başında yer alır. Makyajda fondöten kullanımı oldukça önemlidir. cilt ksuurlarını örten ürün kullanılmazsa ciltte kusurlar fazlası ile görünür olur.

Fondöten kullanıldığında dudaklar ve gözler renkli ve güzel bir görünüm kazanır. Gözelre ve dudaklara yapılan işlemlerle ten rengi eşitlenir ve harika bir cilt görünümü sağlanır. Fondöten, ciltteki lekeleri gizleme konusunda başarılı bir üründür. Akne lekeleri, çiller, güneş lekesi gibi cilt kusurlarını kapatır.

Fondöten renk eşitliğini sağlar kırmızı lekeleri gizler ve makyaja hazırlık noktasında en önemli ürünler arasında yer alır. Fondöten yalnızca kusurlu bölgelere uygulanmaz. Ten ne kadar pürüzsüz olursa olsun mutlaka eşitlenmelidir. Bunu sağlamak için de likit ve köpük fondötenler kullanılmalıdır.

Fondöten seçimi yaparken içerikçe etkili bir göreve sahip olan fondötenler kullanılır. Elle ya da fırça ile kullanılarak renk bütünlüğü sağlanmalıdır. Bu noktada likit fondötenler daha uygun olarak bilinir.

Renk konusunda teninize en uygun rengi bulmanıza uzman yardımı ile karar verebilirsiniz. Uzman yoksa cildinize bir miktar uygulayarak güneş ışığı altında ayna yardımı ile bakabilirsiniz. Fondöten çeşitlerine bakılacak olursa; likit, köpük, stick, krem, toz-krem olmak üzere 5 çeşittir.

Likit fondötenler; sıvı yapılıdır. Ciltle kolaylıkla bütünleşirler. Her cilt tipine uygundur. Örtücülüğü az da olsa doğal bir görünüme neden olurlar.

Köpük fondöten; bu çeşitlerin kapatıcılığı maksimum düzeydedir. Gözenek görünümü silikleşirken lekeler tek bir renk seviyesine gelir. Köpük fondötenler sıkıştırılmış yapıdadır. Cildi ince yapılı ve pürüzsüz gösterir.

Stick fondöten; Normal cilde sahip olan kişilerce tercih edilir. Cilt kusurlarını başarı ile kapatır. Kapatıcılık özelliği oldukça yüksektir.

Krem fondöten; Yağlı ciltler tarafından kullanılmaz. Normal ve karma ciltler kullanır. Kalın kıvamı ile tabaka görünümdedir. Maksimum kapatıcılığı olan bir üründür. Yağlı ciltlere önerilmeyen krem fondötenlerin yapısı yağlıdır. Normal veya karma ciltler için daha uygundur. Kıvamı kalın ve genellikle tabaka görünümündedir. Bu gibi olumsuz özelliklerine rağmen daha kapatıcıdır.

Toz-Krem fondöten; Sürülmesinin sonrasında pudraya dönüşen yapısı ile yağlı ciltlerce kullanılabilir. Bu formdaki ürünü kullandıktan sonra parlama sorunu meydana gelmez, mat bir görünüm kazanılır.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.