x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Fıtık Bağları ve Diğer Ürünler

Fıtık, karın duvarındaki yırtıktan çıkan iç organların cilt altında şişlik oluşturmasıdır. Şişlik zaman zaman oluşur ve kaybolur. Ayağa kalkınca, öksürünce, ıkınma sırasında ortaya çıkan şişlik sırt üzeri uzanıldığı zaman ortadan kaybolur. Kaybolma nedeni fıtık kesesindeki organların karın içerisine geri dönmesidir. Karın bölgesindeki şişliği yapan iç organlar bağırsaklardır.

Fıtığın ilerleyen dönemlerinde şişlik sürekli olmaya başlar ve hastalar rahatlamak için fıtığı elleri ile içeri doğru iterler. Karın duvarı fıtıkları doğumsal veya sonradan oluşan zayıf bir noktadan çıkar. Kasık fıtıkları, göbek fıtıkları ve göbek çevresi fıtıkları doğumsal olarak zayıf bir noktadan çıkar. Sonradan oluşan zayıf noktalar ameliyat nedenli olmaktadır.

Fıtığın oluşumuna bakıldığında; karın duvarı fıtıklarının yaklaşık olarak %90'ı kasık fıtıklarıdır. Daha çok erkeklerde görülen bu rahatsızlık bayanlarda da doğum sonrasında kapanması gereken kasık kanalı kapanmadığında veya ilerleyen dönemlerde açılması sonucunda ortaya çıkar. Göbek fıtıkları göbek çukuru içerisinden çıkan fıtıklardır. Göbek çukuru kasık kanalı gibi karın duvarının doğumsal zayıf bölgelerindendir. Göbek fıtıkları daha çok kadınlarda görülmektedir. Kesik yeri fıtıkları daha önceden ameliyat olmuş kişilerde kesi yerinin üzerinde olur. Tüm duvarı fıtık tedavileri cerrahi olmaktadır.

Fıtıkların korunması noktasında ameliyat sonrasında kesinlikle önerilen fıtık bağları vardır. Ameliyat öncesinde ve sonrasında kullanılan korseler dikişlerin patlamasını önlemektedir. Fıtık bölgesine uygun yastığı ile günlük kullanımda rahatsızlık vermeyen korselerin kullanımı da oldukça kolaydır. Fıtık korsesi korunma açısından oldukça faydalı olacak bir üründür. Kullanımından itibaren koruma sağlayan korse ile ideal korunmayı sağlayabilirsiniz.

Fıtık korselerine sahip olmak için size uygun olan korseyi sitemizden sipariş edebilir ve bize ulaşarak korse talebinde bulunabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.