x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Hurraw Mint Lip Balm Unsc... Hurraw Mint Lip Balm 4.3 ... Hurraw Earl Grey Lip Balm... Eos Lip Balm 6'lı Set... Eos Lip Balm 3'lü Set... Eos Kleenex 3'lü Set... Blistex Yumuşak İpeksi Bl... Blistex Ultra Nemlendiric... Bepanthol Dudak Bakım Kre... Dermoskin Lip Care Stick ...
Sırala:
1 2 3
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2 3

Dudak Bakımı

Cilt bakımında önemli bir yer tutak bakım türü dudak bakımıdır. Dudak bakımı oldukça önemliyken sıradan ürünler kullanarak dudakları riske atmak doğru değildir. Bu bağlamda dudaklarda bakım gerçekleştirirken seçielcek olan ürünler dikkatle belirlenmelidir. Dudak bakım ürünleri dudağı nem ve güneşten koruyan özellikte olmalıdır.

Uzmanlarca önerilen doğru ürünler, sıkıntılı, nemsiz, çatlamış dudakları korur ve bakımını gerçekleştirir. Dudaklarda özellikle kış aylarında meydana gelen soğuk hava ve sert rüzgarların etkisi ile çatlama meydana gelmektedir. Seçilen doğru ürünlerin kullanımı ile kolay emilim sağlanabilir ve bakım gerçekleştirilebilir.

Sert rüzgarlar dudakların çatlamasına neden olabilmektedir. Dudaklarda meydana gelen bakımsızlık ve sağlıksızlık farklı sebeplere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Günlük bakımla dudaklardaki deformasyonlar ortadan kaldırırlabilir. Dudak çatlamaları da önlenebilir.

Kuru ve nemsiz havalarda dudak sorunlarına yol açabilir. Bazı dudaklarda kronikleşmiş bir çatlama durumu söz konusu olabilir. Bu noktada daha profesyonel bir yardım almak gerekebilir.

Dudak bakım ürünü seçerken şeklinden çok içeriğine bakılmalıdır. Aromasından ziyade anti-alerjik ve güneşe karşı korumalı ürünler tercih edilmelidir. Kimyasal olmayan ürünler bitkisel özlü ve alejiye engel olabilecek türden seçilmelidir.

Dudakta meydana gelen sorunlar birçok nedene bağlı olarka gelişebilir.

Bunlar:

Mevsimsel koşullar; dudakta çatlamalara neden olurlar. Soğuk ve sıcak havalar dudakları olumsuz etkiler. Bu noktada doğru dudak bakımı ürünü seçilmelidir. Böylelikle dudaklar neme ve güneşe karşı korunmuş olur.

Kimyasallar; dudağa temas eden kimyasal ürünler dudaklarda tahriş etkisi yaratabilir. Bu noktada dikkatli olmak ve dudakları korumak son derece önemlidir.

Alerjilerde dudakları etkileyebilir. Doğru bakım ürünü ile dudakların korunması da son derece önemlidir.

Buna benzer farklı durumlarda dudaklara zarar verebilir. Tam bu noktada komple bakım sağlayan dudak bakım ürünlerini kullanmanız sağlıklı dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.