x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Dizlikler

Dizlerimiz yürümemizi, tırmanmamızı, oturmamızı ve çömelmemizi sağlayan eklemlerdir. Bu hareketleri gerçekleştirmek için diz eklemlerine gereken sağlam duruşu sağlayan dizimizdeki bağlardır. Bir bağ zedelendiğinde sanki dizimizi ayakta tutamayacakmışız gibi hissedebiliriz.

Düşme tehlikesinin yaşanabileceği araçlar olan motosiklet, bisiklet, kaykay, paten gibi araçlar dizliğin kullanılmasını gerekli kılar. Dizlik kullanılarak herhangi bir düşme tehlikesine karşı diz bölgesini korur. Bu bölgede çarpma şiddetini ve darbeleri aza indirmek için dizlikler özel olarak geliştirilmiştir.

Araçlarda kullanılan dizliklerin yanı sıra sağlık alanında da kullanılan dizlikler vardır. Doktorların önerisi ile gerekli durumlarda bu dizliklere de başvurulabilmektedir. Bu dizlikler diz bölgesinde ortopedik rahatsızlıkları olanlar için veya bağlantılı olarak başka rahatsızlığı olanlar için önerilen ve kullanılan aparatlardır. Medikal olsak dizliğe ihtiyaç duyduğunuzda bunu bir doktor tavsiyesi ile almanız sizin için en iyisi olacaktır.

Peki ne gibi durumlarda dizlikleri tedaviye destek olabilecek ürünler olarak kullanabiliriz?

Dizde en çok zedelenmeye yatkın olan iki bağ vardır. Ön çapraz bağ, dizin ortasında yer alır. Genelde dönüş hareketleri sırasında zedelenir ve kayak yaparken ya da merdivenden düşmelerde de zarar görür. İç yan bağ ise dizin iç tarafında bulunur. Yandan gelen darbe sonucunda zedelenebilir. Futbol oyuncularının birbirlerine çarpmaları da buna neden olabilir. Her iki bağda da meydana gelen zedelenmeler de acı verir ve dizde güç kaybı meydana gelebilir. Tedavi edilmezse de başka sorunlara yol açabilir.

Tedavi noktasında cerrahi operasyonlar ve operasyon gerektirmeyen tedavi yöntemleri yer alır. Uygulanacak olan tedavi sorunun ciddiyetine göre değişiklik gösterir. Bu noktada yöntem her ne olursa olsun tedavi amacını destekleyecek olan dizliklerin kullanılması tedaviye destek sağlayacak bir uygulama olacaktır. Zedelenmeleri büyük ölçüde toparlayacak olan dizlik kullanımı ile tedavi süreci hızlanabilmektedir.

Sizde önerilen dizlikleri sitemiz aracılığı ile elde edebilirsiniz. Sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.