x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Guarana Krem Erkeklere Öz... Guarana İnceltici Krem 10...
Sırala:
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Diyet ve Zayıflama

Diyet ve zayıflama bir bütün olarak yapılan uygulamadır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için dengeli ve besin değeri yüksek gıdalardan oluşan bir beslenme programı uygulamak gerekmektedir. Doğru bir diyet listesi ile alınan kalorinin harcanandan az olması sağlanır. Böylelikle de vücuttaki fazla olan yağ depoları azalır ve kişi ideal kilosuna kavuşur.

Doğru beslenme ve sağlıklı kilo verme birbirine oldukça yakın iki kavramdır. Vücut için gerekli olan besin öğreleri olan protein, karbonhidrat, vitamin, minerallerle ideal kiloya inmek mümkündür. Sağlıklı beslenmenin temel hedefi size kilo aldıran beslenme alışkanlıklarını bırakmanızı ve doğru beslenme gerçekleştirmenizi sağlamaktır. Besin değeri yüksek ve kalorisi az besinler tüketilmelidir.

Fazla kilolar sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorun sadece bizim toplumumuzda değil tüm dünyada yaşanan bir sorun olarak bilinmektedir. WHO istatistiklerine göre dünya genelinde 20 yaş üstü yetişkinlerin %35'i aşırı kiloludur. Bunları %11'i obezdir. Daha kötüsüde 5 yaş altı 42 milyon çocuk fazla kilolu olarka hayatını sürdürür. Bu sonuçlar kilonun insanları olumsuz yönde etkilediğini göstermektedir.

Zayıflamak fiziksel olarak önemlidir tabi ancak daha da önemlisi fazla yağların sağlığımız üzerindeki olumsuz etkisidir. Fazla kilolar ciddi hastalıkları da beraberinde getirir. Dİyabet, yükek tansiyon, kalp hastalıkları, kanser, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, böbrek hastalıkları gibi.

Sağlıklı zayıflamak için yapılması gerekenlere değil de yapılmaması gerekenlere bakacak olursak, hepimizin fazla kilolarından kurtulmak istemesi oldukça normaldir. Ancak bunu yaparken doğru beslenme son derece önemlidir.

Tüm beslenme uzmanları sağlıklı zayıflamak için günde 500 kalori daha az alınması gerektiğinden bahsetmektedir. Yani günde 1500 kalori alınıyorsa bunu 1000 kaloriye düşürerek ayda 4-6 kiloya kadar vermeniz mümkün olacaktır. Bu da sağlıklı şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır.

Bunun yanında ek ürünler olan sıkılaştırıcı ürünler ve çeşitli zayıflama aksesuarları vardır. Sitemizden ihtiyacınız olan ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.