x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Cumlaude Lab SPF50+ Sunla... Organicare Baby Spf 50 Be... Cosmed Çocuklar İçin Yüks... Kiss My Face Babys First ... Trukid Sport Spf30 Sunscr... Trukid Trubaby Everyday P... Trukid Trubaby Water&Play... TTO OrganiTTO Thermal Kid... Daylong Baby SPF 30 Güneş... Coola Baby Spf50 Mineral ...

Sırala:
1 2
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2

Çocuk Güneş Ürünleri

Güneş ışınları özellikle yaz aylarında cildin zararlı etkilere maruz kalmasına neden olmaktadır. UV ışınlarının neden olduğu cilt rahatsızlıklarına karşı korunma sağlamak için her mevsim güneş kremi kullanmak gerekmektedir. Bu uygulama ihmal edilmemelidir. Bebek ve çocuklarda cilt bakımına ve korumasına daha da dikkat edilmelidir. Bebek ve çocuk ciltleri yetişkin ciltlerine nazaran hassas yapıdadır ve besleyici özelliğe sahiptir. Bu nedenle güneşten korunmak bebekler ve çocuklar için daha fazla önem kazanır.

Bu noktada tercih edilecek olan güneş koruyucu ürünler, besleyici ve hassas formlu ürünler olmak durumundadır. Bebek ve çocuklar için özel olarak geliştirilen güneş kremleri ve losyonları tercih edilirken içeriklerine ve faktörlerine dikkat edilmelidir.

Bebek ve çocuklar için kullanılan yükek koruma faktörlü güneş ürünleri mineral içeriklidir. Çocuk ve bebekleri güneşin zararlı etkilerinden maksimum şekilde korur. Bu ürünler kimyasal filtrelerden daha fazla fiziksel filtre içeren bebek güneş kremleridir. Hamileler ve yetişkinler için de uygun olan bu ürünler hassas bebek ve çocuk ciltlerinin pH dengesini korur, nemlendirir ve çocukların ciltlerini maksimum düzeyde korur.

Bilindiği gibi incelen ozon tabakası nedeni ile güneşin zararlı etkileri cildi ve gözleri fazlasıyla etkiliyor. Çocukken zarar gören ve güneşe maruz kalan cilt sorunları ileriki yaşlarda daha farklı sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle güneşin zararlarına karşı önlem alarak hareket etmemiz gerekmektedir.

Bu noktada çeşitli önlemler alınmalıdır. Sıralamak gerekirse:

  • Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkmamak.
  • Güneş ışınlarını geçirmeyecek kıyafetler tercih etmek.
  • Doğru ürünlerle cildi korumak.

Muhakkak en önemlisi cildi UV ışınlarına karşı korumaktır. Bu nedenle güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülecek olan ürünler 2-3 saat arayla tekrar edilmelidir. Suya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. 6 ay ve sonrası bebekler ve çocuklar için doğru ürün tercih edilerek kullanım yapılmalıdır.

Bunu yaparken güneşten korunma sağlarsınız. Çocuğunuzun güneşten vitamin takviyesi almasını önlemiş olmazsınız. Günlük D vitamini alımını parkta 5-10 dk'lık gezintilerde alması mümkün olacaktır.

Güneş korumasına yönelik olarak doğru ürünleri tercih edebilir bakımınızı tam olarak gerçekleştirebilirsiniz. Koruyucu ürünlerle ilgili olarak sitemizi ziyaret edebilir uygun ürünü temin edebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.