x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Cumlaude Lab D-Clar Gotas... Cumlaude Lab D-Clar Despi... Capicade Dark Spot Correc... Nuxe Expert Anti Taches I... Nuxe Expert Anti Taches A... Nuxe Expert Anti Taches A... Barielle Advanced Formula... Dermoday Pigmentage Krem ... Dermoday Pigmentage Serum... Isis Pharma Neotone Kofre...
Sırala:
1 2 3
Caudalie TÜKENDİ
%25indirim 239,00 TL 179,25 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2 3

Cilt Lekeleri

Cilt lekeleri cilt üzerinde açık ve koyu renklerde olan çocuk, erkek, kadın fark etmeden her yaş grubunda görülebilen hormonsal etkilere, genetik yatkınlıklara ve yanma sonuçlarında oluşan izlerdir. Sıklıkla yüzde, ellerde ve sırt bölgelerinde görülmektedir.

Cilt lekeleri kişilerin sağlıklı olmasına ve yaşamasına engel değildir. Kişinin görüntüsü ile ilgilidir. Ayrıca cilt lekeleri psikolojik olarak problem yaratabilir. Cilt lekelerinin türlerini inceleyecek olursak:

Gebelik lekeleri; gebelik döneminde oluşan ve doğum kontrol haplarının yan etkileri sonucunda ortaya çıkan lekelerdir. Cildi koyu olan kişilerde daha çok görülür. Nadir olarak da doğum kontrol hapı kullanmayan ve gebe olmayan bayanlarda görülebilir. Erkeklerde sık rastlanmayan bu lekelere halk arasında gebelik lekeleri denilmektedir. Cilt lekeleri güneş ışınları ile beraber daha da koyulaşmaktadır. Bu yüzden güneşe maruz kalmalarından dolayı güneş kremleri kullanılmaktadır. Peeling şeklinde yapılan tedavileri ile bakım kolaylaşmaktadır.

Et benleri de cilt lekeleri arasındadır. Orta yaş ve üzerindeki kişilerde sıklıkla görülen bu cilt lekeleri şişmanlık, menopoz, hormonsal rahatsızlıklardan dolayı oluşmaktadır. Et benlerinin görüldüğü yerler boyun, yüz ve sırt bölgeleridir. Zamanla ağrısız olarak büyür ve genişler.

Normal olarak görülen cilt benleri de vardır. Çocukluk yaşlarında ortaya çıkan benler, yıllar geçtikçe sayıları artan bir cilt lekesi haline dönüşür. Güneşe maruz kalmaktan dolayı da sayılarında artış görülür.

Bunun dışında ciltte ufak kahverengi noktalarda görülebilir. 40'lı yaşlardan sonra yavaş yavaş kaybolurlar. Çiller güneşe maruz kalındığı için artar. Yüzde, elde, sırt ve göğüs bölgesinde görülür. Güneşe karşı etkili koruyucularla etkisini azaltmanız mümkündür.

Yaşlılık lekesi olarak isimlendirilen lekeler, büyük ve koyu renklidir. El, sırt, yüz ve omuz bölgesinde görülür. Bu lekeler yaşlılık lekesi olarak adlandırılır.

Bu noktada cildinizde meydana gelen lekeler için leke açıcı kremler ve serumlar kullanabilirsiniz. Bu ürünleri düzenli kullandığınızda etkili sonuçlar almanız kaçınılmazdır. Kahverengi lekeler, kızarıklıklar, güneş yanıkları gibi hasarları etkili şekilde ortadan kaldıran ürünleri kullanarak komple bir bakım sağlayabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.