x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Boyun Korseleri

Travma tik nedenlere bağlı olarak boyunda meydana gelen ağrılar nedeni ile boyun korseleri kullanılmaktadır. Boyun ağrısının başladığı andan itibaren takılması ve 2 hafta süre ile kullanılması gerekmektedir. Boyunda meydana gelen ağrılar oldukça önemli olabileceği için dikkate alınmalıdır. Travmanın ağırlığına göre de kullanma süresi değişkenlik gösterebilir. Travmanın ağırlığına göre korse kullanma süresi 3 haftadan 4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Boyun için tercih edilecek olan korsenin şekli de travma derecesine göre değişiklik gösterir. Çenelikli ve boyunun tüm hareketlerini kısıtlayan büyük korselerden çeneliksiz nispeten daha küçük korselere kadar çeşitli tip ve boyutlarda boyun korseleri kullanılabilir.

Akut dönem sonrasında korse gece çıkarılır ve gündüz kullanım için hazır hale getirilir. Gece çıkarılan korse boynu koruyacak önlemlerin alınmasını da gerektirir. Korse hem istenmeyen boyun hareketlerini kısıtlar hem de kafa ağırlığını hassas konumdaki boyun omurları üzerine binmesini engelleme gibi yarar sağlar.

Böylelikle korse sayesinde kafanın bu ağırlığı omuz ve sırta yayılır. Akut dönem sonrasında korse gece çıkarılır ve gündüz takılır. Gece korse çıkarıldığında boyunu koruyacak olan önlemler alınmalıdır. Yastık, yataklarda da düzenlemeler yapılmalıdır. Sonrasında da korsenin çıkarılması süreci başlayacaktır. Bu süreçte korse birden bire bırakılmaz süreç içerisinde çıkarılır.

Korse bir gün takılıp diğer gün de çıkarılmak koşulu ile 10-15 günde bırakılmalıdır. Elbette bu süre içerisinde çok ağrılı dönemlerde korse çıkarılma günü olsa dahi korse yine de takılabilmektedir. Ayrıca seyahat ve işinden ötürü ağrı oluşabilecek bir duruş konumunda olunabileceğinden dolayı korsenin bir süre daha kullanılması uygun olmaktadır.

Sizde boyun ağrılarınız nedenine uygun olan boyun korselerinden temin edebilirsiniz. Önerilen ve dilediğinin fonksiyonel boyun korsesine sitemiz aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Bizimle iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.