x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Ducray Anacaps Progressiv... The LifeCo Organik Hindis... The LifeCo Çörek Otu Sıvı... The LifeCo Agave, Limon v... Gonamax 30 Kapsül... Nurse Harveys Multi-Tim M... Telovium Biotin 30 Tablet... Phyto Phytophanere Kapsül... New Life Folifor 30 Table... New Life EFA One 45 Kapsü...
Sırala:
1 2 3 4 5 6
Teatrio
%10indirim 258,00 TL 232,20 TL
Nutrigen
%30indirim 62,00 TL 43,40 TL
Emodex
%10indirim 258,00 TL 232,20 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2 3 4 5 6

Besin Takviyeleri

Gıda takviyeleri fikrine bakacak olursak yeterli miktarda tüketilemeyen besinler dışarıdan tedarik edilerek vücuda alınnır diyebiliriz. Gıda takviyeleri hap, tablet, kapsül, sıvı formunda olup vücuda vitamin, mineral, aminoasit, yağ asitleri gibi değerlerin yüklenmesini sağlar. Gıda takviyeleri çeşitli dozlarda ve farklı kombinasyonlarda oalbilmektedir. Bununla beraber vücudun işlevini sürdürebilmesi için her besinden belirli miktar gerekir. Yüksek miktarlar iyi bir etki yaratmayabilir. Bazı maddeler yüksek dozlarda olumsuz etki göstermektedir ve zararlı olabilir. Bu nedenle doğru ürünler doğru dozlarla alınmalıdır.

Takviye kullanımı Avrupa içerisinde değişiklik göstermektedir. Almanya ve Danimarka'da gıda takviyeleri kullanımı oldukça yaygındır. İrlanda ve İspanya'da ise daha az kullanılmaktadır. Kadınlar ise erkeklere oranla daha az takviye kullanırlar.

Gıda takviyesi dengeli ve sağlıklı bir beslenmenin yerini tutmaz. Alınması gereken gıdalar bol sebze ve meyve, tam tahıl, yeterli protein ve sağlıklı yağlar içeren bir diyettir. Dengeli ve düzenli bir beslenme sağlık için gerekli olan her besini sağlamalıdır. Çoğu Avrupa ülkesi beslenme ilkelerini temel beslenme şeklinde organize etmiştir. Ancak takviyeler yetersiz alım durumunda devreye girer ve beslenmeye katkı sağlar.

Modern yaşamın sonucunda sağlıklı beslenmek zorlaşabilmektedir. Avrupa'da yapılan beslenme ile ilgili olan araştırmalar çeşitli mikro besinlerinde dışarıdan alınması gerektiğini ortaya koymuştur. C vitamini, D vitamini, folik asit, kalsiyum, selenyum ve iyotun yetersiz olarak alındığı tespit edilmiştir. Bu noktada dışarıdan takviye besinlerin alınması oldukça mantıklı olacaktır.

Hatta yakın zamanda yapılan araştırmaların %50-%70'inde D vitamini eksikliği olduğu bilinir. D vitamini değerlerinin sadece besin alımına değil aynı zamanda da UV ışığına bağlı olması D vitamini takviyesini daha da gerekli hale getirmiştir. Çoğu Avrupa ülkesinde bu yöntem oldukça fazla kullanılmaktadır.

Sizde gıda takviyesine ihtiyaç duyuyorsanız bunu güvenli ellerden almalısınız. Bu noktada da Besin Takviyeleri'ni tercih edebilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek ihtiyacınız olan ürünle ilgili detaylı bilgi almanız mümkündür.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.