x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Suda Collagen 14x40 ml... CH Alpha Ossis 30 Saşe... CH Alpha Plus 30 Saşe... Splenda 100 Tablet... Splenda 300 Tablet... Splenda 500 Tablet... Xpecia Erkekler İçin 60 T... Xpecia Bayanlar İçin 60 T... Ocean Vitamin D3 Sprey 40... Ocean Mk-7 100 Mcg 30 Kap...
Sırala:
1 2 3 4 5 6 7
Krilom
%20indirim 84,50 TL 67,60 TL
Emodex
%10indirim 258,00 TL 232,20 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2 3 4 5 6 7

Besin Takviyeleri

Gıda takviyeleri fikrine bakacak olursak yeterli miktarda tüketilemeyen besinler dışarıdan tedarik edilerek vücuda alınnır diyebiliriz. Gıda takviyeleri hap, tablet, kapsül, sıvı formunda olup vücuda vitamin, mineral, aminoasit, yağ asitleri gibi değerlerin yüklenmesini sağlar. Gıda takviyeleri çeşitli dozlarda ve farklı kombinasyonlarda oalbilmektedir. Bununla beraber vücudun işlevini sürdürebilmesi için her besinden belirli miktar gerekir. Yüksek miktarlar iyi bir etki yaratmayabilir. Bazı maddeler yüksek dozlarda olumsuz etki göstermektedir ve zararlı olabilir. Bu nedenle doğru ürünler doğru dozlarla alınmalıdır.

Takviye kullanımı Avrupa içerisinde değişiklik göstermektedir. Almanya ve Danimarka'da gıda takviyeleri kullanımı oldukça yaygındır. İrlanda ve İspanya'da ise daha az kullanılmaktadır. Kadınlar ise erkeklere oranla daha az takviye kullanırlar.

Gıda takviyesi dengeli ve sağlıklı bir beslenmenin yerini tutmaz. Alınması gereken gıdalar bol sebze ve meyve, tam tahıl, yeterli protein ve sağlıklı yağlar içeren bir diyettir. Dengeli ve düzenli bir beslenme sağlık için gerekli olan her besini sağlamalıdır. Çoğu Avrupa ülkesi beslenme ilkelerini temel beslenme şeklinde organize etmiştir. Ancak takviyeler yetersiz alım durumunda devreye girer ve beslenmeye katkı sağlar.

Modern yaşamın sonucunda sağlıklı beslenmek zorlaşabilmektedir. Avrupa'da yapılan beslenme ile ilgili olan araştırmalar çeşitli mikro besinlerinde dışarıdan alınması gerektiğini ortaya koymuştur. C vitamini, D vitamini, folik asit, kalsiyum, selenyum ve iyotun yetersiz olarak alındığı tespit edilmiştir. Bu noktada dışarıdan takviye besinlerin alınması oldukça mantıklı olacaktır.

Hatta yakın zamanda yapılan araştırmaların %50-%70'inde D vitamini eksikliği olduğu bilinir. D vitamini değerlerinin sadece besin alımına değil aynı zamanda da UV ışığına bağlı olması D vitamini takviyesini daha da gerekli hale getirmiştir. Çoğu Avrupa ülkesinde bu yöntem oldukça fazla kullanılmaktadır.

Sizde gıda takviyesine ihtiyaç duyuyorsanız bunu güvenli ellerden almalısınız. Bu noktada da Besin Takviyeleri'ni tercih edebilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek ihtiyacınız olan ürünle ilgili detaylı bilgi almanız mümkündür.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.