x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Bel Korseleri

Bel ağrısı birçok nedenle meydana gelebilmektedir. Tedavi yöntemleri birden fazla olan bu sorun ilaç tedavisi, fizik tedavisi ve cerrahi tedavi gibi yöntemlerle ortadan kalkar. Bu tedaviler kaçınılmaz olabilir. Tedavilerin etkisini arttırmak için ve daha çabuk iyileşme sağlamak içinse korse kullanılması gerekmektedir.

Belde kullanılan korsenin yararlarına bakılacak olursa:

Korse ağrı kesici alma gerekliliğini azaltır ve hareket etmeyi kolaylaştırır. Ani bel tutulmalarında korse ile kolayca hareket edilebilir. Sıcak su banyosu da oldukça yarar sağlar. Korse beli sıcak tutar ve kan dolaşımını arttırır. Adale kasılmalarını önler ve sertliği ortadan kaldırır. Yürümeyi kolaylaştırır ve uzun süre yürümenizi sağlar.

İlaç tedavisine yardımcı olarak ev işlerinde, yürüyüşlerde ve çalışırken rahat, ağrısız hareket sağlar. Ameliyatı kabul etmeyen yaşlı hastalar da korseden yararlanmaktadırlar. Bel ameliyatı sonrasında kullanılan korse yürümeyi kolaylaştırarak ağrıları azaltır.

Piyasada çeşitli bel korseleri bulunmaktadır. Doktor tarafından önerilen korseler tercih edilmelidir. Hasta muhakkak deneyerek kendisine rahat olan korseyi seçmelidir. Günümüzde korseleri bir çok platformda bulmak mümkündür. Çelik ve Alüminyum korseler rahatsızlık veriyorsa çubukları çıkarılabilir. Hastaların en çok rahat ettiği korseler esnek-plastik çubuklu olanlardır. Velkrolu-yapışkan bantlı lomber ve lumbosakral korselerdir.

Yatarken korse takılması önerilmemektedir. Ancak ameliyat sonrasında ağrılı bel tutulmalarında hasta yararlanıyorsa kullanabilir. Bel korsesi kullanımı günlük bel egzersizleri ile desteklenerek kasları güçlendirir, ağrıları azaltır ve iyileşmeyi hızlandırır.

Korse tedavi edici değildir yalnızca tıbbi tedavi yöntemlerine yardımcı olmak için kullanılır.

Kırsal kesimlerde kuşak olarak adlandırılan bel korseleri birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Bel ağrısına destek tedavi yöntemlerinden olan bel korselerine sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.