x
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Sırala:
Sırala:

Ayak Apereyleri ve Bilekler

Kemiklerimiz elastik bir yapıya sahip olan güçlü lif bağları ile birbirlerine bağlıdırlar. Bağlar güçlü yapıları sayesinde kemiklerin hareket imkanlarını da sınırlar. Vücutta bulunan her eklemi bütün olarak tutan bir çok bağ bulunur. Eklemin normal hareket sınırının üzerinde bükülmesi sonucunda bağlarda gerilme veya kopma meydana gelebilir. Bu durumda da sakatlık meydana gelebilir.

Burkulma yanlış bir hareket sonucunda aniden olabilmektedir. Bu akut burkulmadır. Yapılan işten dolayı da sürekli tekrarlanan hareketler neticesinde o bölgede zamanla gerilmeler meydana gelir ve kronik bir burkulma ortaya çıkar.

Bağdaki liflerin elasrik bir yapıya sahip olması eklemlerde meydana gelebilecek normalden fazla zorlama veya herhangi bir kaza sırasında bağların normal esnekliğinin üzerindeki gerilmeler sonucu meydana gelecek hasarlar da burkulmaya neden olur. Bu gibi durumlarda liflerle birlikte bazı küçük damarlar kopar ve eklemlerde şişme, ağrı, morluk meydana gelir. Vücuttak, en hareketli bölge ayaklar olduğu için tüm yükü ayaklar taşır ve en hassas bölge burasıdır. Ayalarda meydana gelen burkulma ve eklem sorunlarına yönelik olarak ayak apereyleri kullanılır.

Ayaklarda meydana gelen yaralanmalarda birtakım belirtilerle iltihaplanma sürecine girilir. Bu belirtiler kızarma, ağrı, ateş, şişme gibi belirtilerdir. Burkulma sonucunda meydana gelecek olan hasar şiddeti etki derecesine göre değişir. Hasara uğrayan bölgelerde kan akışı artar ve sinir uçlarının maruz kaldığı baskıdan dolayı ağrılar meydana gelir. Küçük damarların kopması nedeni ile de kızarıklıklar oluşur ve bölgedeki damarlar besinleri ve yararlı olan dokuyu iyileştirici maddelerin akışını hızlandırmak iççin genişler. Kan akışı sayesinde yaralı olan bölgede oluşan zehirli maddeler atılır böylelikle bölgede şişmeler oluşur.

Bölgenin tedavisi sonrasında önerilen ayak apereyleri burkulma gibi sorunlara gerçekçi çözüm önerileri sunar. Sizde bu noktada ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.