sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm: 3 4
Kargo
Bedava
149,00 TL
Kargo
Bedava
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Alpecin

Saçlar,  dengesiz beslenme, güneş, havuz ve çeşme suyundaki klor, hava kirliliği gibi çevresel etkenler, yüksek ısılı düzleştiriciler, saç makineleri gibi mekanik etkenler ve stres, genetik yapı gibi hormonel nedenler ile hassaslaşır, yıpranır ve yavaş yavaş kökleri seyrelmeye başlar.  Bu, kişinin hem ruh durumuna hem de ortaya fiziksel haline yansır. Saç dökülme problemi yaşayan kullanıcılar için Alman Alpecin markası, şampuanlar ve losyonlar sunmaktadır. Marka muadilleri arasında farklı ve önemli bir yere sahiptir. Hassas cilt ve saç tipine sahip olan insanların da rahatlıkla kullanabileceği bir üründür.

Özellikle ince, seyrek ve zayıf saç tipine sahip olanların tercih ettiğin Alpecin saç bakım ürünleri, saçı kirlerden arındırırken aynı zamanda besler ve güç verir. Formülünde yer alan bileşenlerden Çinko ve Nisain’in saç köklerini tetikleyici etkileri vardır. B5 vitamini olarak da bilinen Pantenol’u ise nem tutucu özelliği ile saç tellerini artırıcı etkisi bulunmaktadır. İçerdiği kafein ile saç köklerini uyararak saçın büyüme evrelerine katkı sağlarken, erken saç kaybına karşı etkili olup ve aynı zamanda saç kökü verimliliğini artırmada önemli bir rol oynamaktadır.

Saç dökülmesinin önüne geçebilmek için çok farklı yöntemler denenebilir.  Saç köklerini tetikleyen farklı yapıda etken maddeler bulunmaktadır. Bunlardan biri de günlük hayatta sık sık tüketilen kafein maddesi.

Uluslararası Dermatoloji Dergisi’ndeki yer alan habere göre; yapılan araştırmalar sonucunda kahve içerisindeki kafein maddesinin saç derisindeki folikülleri uyararak,  saç dökülmesi probleminin önüne geçebileceği ortaya çıkmıştır. Kafein saçtaki foliküllere hasar vererek testosteron hormonunun etkilerini yok eder, böylelikle saç dökülmesi sorunu çözülmüş olur.

Ancak bu göründüğü kadar kolay değil. Bunun için günlük ortalama altmış fincan kahve tüketilmesi gerekiyor. Alman kozmetik firması olan Alpecin bütün bu araştırmalardan yola çıkaran saç dökülmelerine karşı saç bakım ürünleri geliştirmiştir.

Almanya’da Jena Üniversitesi’nde görevli Dr Tobias Fischer,  yaptığı bir deneyde saçları yeni dökülmeye başlayan on dört erkeğin saç derisi biopsileri almış, deneklerin saç foliküllerini çıkararak bunları içinde farkı düzeylerde kafein bulunan test tüpleri içerisine yerleştirmiştir. Sekiz günün ardından deney sonuçlanmış;  kafeinin saç boyunu yüzde 33-40 oranında uzattığı gözlemlenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.