x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Physicians Formula Murumu... Physicians Formula Bronze... Physicians Formula Nude W... Physicians Formula Bronze... Physicians Formula Murumu... Physicians Formula Nude W... Physicians Formula Argan ... Physicians Formula Argan ... Physicians Formula Shimme... Golden Rose Creamy Blush ...

Sırala:
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Allıklar

Allıklar genel olarak herkesin bildiği ve makyajında kullandığı soluk olan yüzü canlandıran elmacık kemiklerini belirginleştiren ve etkileyici bir görünüm kazandıran bir uygulamadır. Doğru kullanıldığında harika bir görünüme kavuşmak mümkündür. Allıkta önemli olan şey yüze uyan rengi bulmaktır. Yanlış renk seçimleri itici görünmemize neden olabilir.

Doğal allık rengini bulmak için elinizi yumruk şekline getirerek bir süre sonra bırakınız. Seçeceğiniz allığın rengi elinizde oluşan kızartının tonlarında olacaktır.

Allık kullanarak yanaklarınızı ön plana çıkarmak isterseniz parlak şeftalimsi ya da gül rengi tonlarında bir allık tercih edebilirsiniz. Bunu yanaklarınızın üzerine doğal cilt renginizi harmanlanacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Allık uygulaması yapılırken büyük bir allık fırçası kullanabilirsiniz. Allığı fırçaya aldıktan sonra fazla taneciklerini arındırın. Düzenli şekilde uygulanacak olan allığı yanaklarınıza düzenli şekilde uygulayın. Doğal tonlardaki allığı yuvarlak hareketlerle elmacık kemiğinizin üzerinden ve gözünüzün köşesinden yanaklarınıza doğru uygulayın.

Allık doğal görünümlü olarak kullanıldığı zaman yüzünüzü en iyi şekilde ortaya çıkaracaktır. Eğer geniş bir yüze sahipseniz ve daha ince bir görünüm kazandırmak isterseniz allığı kaşınızın orta noktası üzerinden uygulayınız. Fırçanıza C hareketi yaptırmak suretiyle elmacık kemiğinizde sonra erdiği noktada da sonlandırılır.

Yüz hatlarınız ince ve oval ise fırçayı elmacık kemiklerinize ve çene altınıza uygulayabilirsiniz. Alnınız geniş ise alın köşelerine ve üst kısımlarına uygulama yapmanız da mümkündür. Çenenizin dış hattını vurgulam isterseniz çene alt kısmınızdan boynunuzun üzerine doğru da uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Unutulmaması gereken şey arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için allığı adım adım uygulamak ve güzel bir görünüme kavuşmaktır.

Allık çeşitlerine bakılacak olursa:

Toz Allık; toz allık cilde mat bir görünüm kazandırır. Fazla pratik değildir ve gün boyu kalıcılığı sürdürülür. Kullanımına gelince büyük allık fırçasını toz allığın üzerine sürerek fazlalığı hafifçe silkelenir ve elmacık kemiklerine uygulanır. Gölgesini yapmak içinde allığın bir ton koyusunu şakakların alt kısmına ince şekilde sürmek gerekir.

Kalem Allık; kolaulıkla sığdırılabilen ve fırça gerektirmeyen allıktık. Kullanımı kolay ve pratik olan parlak bir görünüm veren allık türüdür.

Likit Allık; cildinize bebeksi bir pembelik kazandırır. Yaygın olmasa da tıpkı oje gibi şişe ve fırçadan oluşmaktadır. Fırçayı şişeye daldırarak fazlalığı silkelenir ve yanaklara çizgiler halinde sürülerek pamuk yardımı ile dağıtılır.

Stick Allık; fırça gerektirmeyen ve cilde ekstra parlaklık kazandıran stick allık uygulaması oldukça kolaydır. Yapılması gereken tek şey allığı parmaklarla alınarak stratejik olan bölgelere uygulamaktır. Elmacık kemikleri ve burun üzeri oldukça uygundur.

Sizde dilediğiniz formda allık sahibi olmak isterseniz sitemizi ziyaret ederek kaliteli markaların iyi ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.