x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Rocs Sensitive Soft Hassa... Rocs Pro Brackets and Ort... Rocs Brackets & Ortho Pro... Rocs Junior 6-12 Yaş Diş ... Rocs Junior 6-12 Yaş Diş... Listerine Total Care Zero... Listerine Hassasiyet için... Listerine Hassasiyet İçin... Listerine Zero 250 ml... Listerine Advanced White ...
Sırala:
1 2 3 4 5
Sırala:
Daha Fazla Yükle
1 2 3 4 5

Ağız ve Diş Bakımı

Diş bakımında önemli olan nokta dişlerin fırçalanmasıdır. Bu nedenle öncelikle doğru diş fırçası seçimi yapılmalıdır. En uygun fırça da orta sertlikte olan ve fırça başı küçük olandır. Fırça başının küçük oması dişlere daha kolay ulaşılmasını sağlar. Mide bulantısı riski de azalmış olur.

Diş macunu seçimi yapılırken flüorür içerikli olanlar tercih edilmelidir. Farklı markalar alınması tavsiye edilmektedir. Böylelikle de içeriğindeki aşındırıcılar şekil ve boyut değiştirerek aynı yönde aşındırma oluşturmaz. Bu da dişlerin zarar görmesinin önüne geçer. Diş macununun dışında piyasada bulunan diş parlatıcıları aşındırıcı etkisi nedeni ile sürekli kullanıma uygun değildir. Halk arasında karbonat olarak da bilinen içerikler diş minesini çizebilir niteliktedir. Bu nedenle günlük kullanım için uygun değildir.

Dişi fırçalarken mercimek tanesi büüyüklüğünde macun sıkılır. 45 derecelik açı ile dişetinden dişe doğru dairesel hareketler yapılır ve dişler ön yüzlerinden fırçalanmaya başlanır. Ön dişlerin arka yüzleri fırça dikine tutularak fırçalanır. Aynı zamanda dişlerin arka yüzleri de fırçalanır. Son olarak da dişlerin çiğneyici yüzleri ileri geri hareketlerle temizlenir.

Diş fırçalarken etkin bir fırçalama işlemi için fırça kıllarının sert olması gerekir. Bu nedenle fırça ıslatmadan kullanılmamalıdır. Ağızdaki tükürük miktarı macunun köpürmesi için yeterlidir. Macun fırçaya boydan boya sıkılmamalıdır. Az miktar sıkılan macun yeterlidir. Fazla macun dişlerin temizlenmesini sağlamadığı gibi işlemi yarıda bırakır. Bu da etkin bir temizleme yapılmasını engeller. Fırçalama işlemi sağdan sola doğru yapılmalıdır. Yatay şekilde yapılan yanlış fırçalama işlemi diş minesini aşındırır ve hassasiyeti arttırır. Dişlerde renk değişikliği meydana gelir. İlerleyen diş sorunlarında kama şeklinde defektler oluşur. Diş fırçasının yanlış seçimi de vücudun en sert dokusu olan diş minesini zamanla aşındırır.

Fırçalama sonrasında diş fırçasının ulaşmadığı yerler de diş ipleri ile temizlenebilir. Diş ipi kullanırken ip ile dişte C çizerek diş arasına yerleştirilir. Bu işlem de diş etlerine zarar vermemek oldukça önemlidir.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.