x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Listerine Total Care Zero... Listerine Hassasiyet için... Listerine Hassasiyet İçin... Listerine Zero 250 ml... Listerine Advanced White ... Listerine Advanced White ... Splat Mouthwash Active Ağ... Splat Mouthwash Biocalciu... Splat Mouthwash Medical H... Splat Mouthwash Ultracomp...
Sırala:
TTO
%15indirim 40,00 TL 34,00 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Ağız Gargaralar

Ağız gargarası işlemi ağzın arkasındaki mukoza ile temas haline getirebilmek için yapılan uygulamadır. Ağza yutmamak üzere alınan bir miktar sıvı kafanın arkaya doğru yatırılması ile nefes verilerek yutulmadan ağızda yapılan gargara işlemidir. Gargara tedavi amaçlı olrak uygulanmaktadır. Ağız ve yutak iltihaplarında uygulanır. Gargara için özel sıvılar aromalı maddeler ya da şuruplarla tatlandırılmıştır. Çeşitli ilaç bileşiklerinin eriyikleri kullanılmıştır. Ağız gargarası ile dişlerin arasında kalan gıda atıkları temizlenir. Hatta en iyi temizleme yöntemlerri arasında yer alır. Ağız gargarası çeşme suyu ile yapılabileceği gibi bazı gargaraları suya ekleyerek de yapılabilir. Bu gargaralarda temizleyici etkileri olan maddeler bulunmaktadır.

Gargara işlemi tümü ile fırçalamanın yerini tutmaz. Gargara ağız temizliğine yardımcı bir uygulamadır. Bu nedenle dişler fırçalanmalı ve diş fırçalandıktan sonra da ağız gargarası yapılmalıdır. Ağız gargarasının temizleyeceği şeyler de farklıdır. Ağız gargarasını temizlik yaparken yutmanın sakıncası da yoktur. Ağız gargarası çocuk yaşlarda öğrenilmesi gereken bir uygulamadır. Çocukları bu uygulamaya teşfik etmek oldukça önemlidir. Tam bir ağız bakımı için bu uygulama oldukça önemlidir. Kullanılan gargaralar, vücuttaki iltihap ve ağrıya neden olan biyolojik etkenleri azaltan, ağız içi mikropları öldüren ve gelişmelerini engelleyen bir ağız solüsyonudur. Diş eti hastalıklarına karşı da diş eti iltihaplarının giderilmesini sağlar. Dil iltihabı sorununda ise ağız bölgesindeki operasyonlar sonrasında diş etinin iyileşmesi sürecini hızlandırmak amacı ile kullanılır. Diş plakları oluşumunu önlemek için de kullanılmaktadır. Protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları yatıştırmak ve iyileştirmek için, protez kullanımı ile de diş çekimi ve diş tedavilerine destek amaçlı olarak kullanılmaktadır. Ağız içi yüzeylerin iltihaplanması çeşitli ciddi rahatsızlıklardan ötürü ağız içinde oluşan ağız içi yüzey iltihapları; aft, ağız boşluğu ve boğaz bölgesi enfeksiyonlarına karşı da etkili bir koruyucu olarak bilinmektedir.

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.