x
sadsad x
asdasd
Sepet
Marka Listesi
Yeni Ürünler
TTO Organitto Spf50 Güneş... Garnier Ambre Solaire Sen... Garnier Ambre Solaire Dry... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade Dark Spot Correc... Cosmed Tüm Cilt Tipleri İ...
Sırala:
Hamilton Güneş Kremi TÜKENDİ
%20indirim 190,00 TL 152,00 TL
Hamilton Güneş Kremi TÜKENDİ
%20indirim 280,00 TL 224,00 TL
Hamilton Güneş Kremi TÜKENDİ
%15indirim 105,00 TL 89,25 TL
Hamilton Güneş Kremi TÜKENDİ
%20indirim 160,00 TL 128,00 TL
Sırala:
Daha Fazla Yükle

Güneş Ürünleri

Güneşin sağlığa zararlı olduğu bilinir. Yapılan çalışmalar sonrasında korunma konusunda çalışmaların yetersiz olduğu görülür. Gerekli önlemlerin alınmadığı, güneş koruyucu ürünlerin yeterli korumayı sağlayamadığı bilinmektedir.

Güneşin zararlı etkilerine bakacak olursak:

Güneşe fazla maruz kalındığında güneş yanığı ve çarpması meydana gelebilir. Bebek ve yaşlılar da güneşten kolaylıkla etkilenebilir.

Güneş birçok rahatsızlığa neden olabilir. Özellikle güneş yanığı geçirmiş olan kişiler çocukluktan itibaren sıklıkla ve yoğun bir şekilde güneşe maruz kalabilir. Açık tenli kişilerde bu risk daha da artar.

Güneş deride yaşlanmaya ve deride lekelenmelere neden olabilir. Bazı kişilerde de güneş gören kısımların kaşıntı ve döküntülere neden olduğu bilinir. Hatta güneş alerjisi bile söz konusudur.

Bu noktada güneşin zararlı etkilerinden korunmak son derece önemlidir. Önlemlere bakacak olursak:

  • Güneşin yoğun olduğu saatlerde güneşin altında olmamalıyız.
  • Güneşten korunmak için uygun giysiler tercih etmeliyiz.
  • Güneş korumasını sağlayacak ve en az 30 faktörlük güneş koruyucular kullanmalıyız.

Bu maddelerin hepsi önemlidir. Ancak en önemlisi doğru güneş koruyucusunu kullanmaktır. Bilindiği gibi bize ulaşan ve gözle görülemeyen UV ışınlarının iki farklı dalga boyu vardır. UVA ışınları derinin en alt tabakasına kadar nüfuz edebilir. Bu noktada SPF oranı oldukça önemlidir.

Bu noktada seçeceğimiz güneş koruyucusu en az 30 faktör olmalıdır. Ürün seçimi yaparken cildi yağlı olanlar jel veya yağsız, su bazlı ürünler tercih etmelidir. Kuru ciltli kişilerde vücut korumasını gerçekleştirirken sprey ürünleri kullanmalıdır. Suya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir.

Bebek ve gebelerde güneşten korunma sağlarken seçilen kremler oldukça önemlidir. Güneş koruyucu kremler kimyasal ve fiziksel koruyucular olmak üzere iki gruba ayrılır. fiziksel koruyucuların içerisinde titanyum dioksit, çinko oksit gibi mineraller bulunur. Mineral içerikli ürünler daha az kimyasal içerdiği için bebek ve gebeler tercih edebilir. Bu nedenle çocukların güneşten korunmaları önemlidir.

Güneşten korunurken;

  • Güneşe çıkmadan 2o dakika önce sürülmelidir.
  • En az 30 faktör tercih edilmelidir.
  • Ürün kalın tabaka şeklinde sürülmelidir.
  • Yaklaşık olarak iki saat ara ile sürülmelidir.
  • Yüzme ve kurulanma sonrasında tekrar sürülmelidir.

Güneş koruyucu seçerken çok dikkat edilmelidir. İçerisindeki PABA ve oksibenzon çeşitli cilt rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu nedenle de derisi alerjik olan kişilerin kullanmaması gerekir. Ürün seçiminde kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Ve faktör seçimi de doğru şekilde belirlenmelidir.

En iyi güneş koruyucu ürünlerini sipariş vermek ve incelemek isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.